Technologia kanadyjska wykonywana przez naszą firmę !
Do budowy domu stosowane jest drewno iglaste klasy konstrukcyjnej K-27, suszone komorowo do wilgotności 16-18%, czterostronnie strugane ze sfrezowanymi krawędziami. Szkielet ścian zewnętrznych i nośnych wykonuje się z przekrojów 38x140 mm (rygle ścian i słupki w rozstawach 40 lub 60 cm), a ścian działowych z przekroju 38x89.
Standardowa wysokość słupka to 2,44 m co daje wysokość użytkową pomieszczenia w świetle konstrukcji około 2,5 m. Ściany zewnętrzne poszyte są od zewnątrz płytą wiórową OSB-3.
Do zbijania stosuje się gwoździe powlekane (ocynkowane). W przypadku poddaszy użytkowych stropy wykonuje się z litych belek o przekroju 38x185 mm w rozstawie do 40 cm i obija się płytą OSB-3 (wodo i grzyboodporną). Ściany zewnętrzne owijamy folią wiatro-izolacyjną firmy Gulfiber lub Tywek za pomocą zszywek do poszycia ścian. Łączenia wiatrostopu kleimy specjalną taśmą.
Wiązary wykonujemy w dwa sposoby: prefabrykujemy lub zbijamy na placu budowy; na łączenia wiązarów mogą być wykorzystywane trzy rodzaje materiałów: płytki kolczaste, płyta OSB, lub sklejka. Zbijanie wiązarów na budowie pozwala niekiedy na obniżenie kosztów transportu.
Dach - zamocowane wiązary dodatkowo usztywniamy taśmą monterską. Poszycie dachu wykonujemy z płyty OSB-3 grubości 12 mm. Połać dachu zabezpieczamy jednokrotnym pokryciem papy podkładowej mocowaną na zszywki, która spełnia rolę izolacyjną oraz podkładową dla gontu bitumicznego.
Płyta OSB-3 może być zamieniona na płytę V-100 o takich samych parametrach konstrukcyjnych. Zamiast poszycia dachu z płyty można zastąpić folią dachową o wysokich parametrach paro-przepuszczalności.